מה זה הון חבוי? ואיך אולי תוכלו להשקיע בנדל"ן גם אין לכם כרגע כסף נזיל בחשבון….???

הרבה אנשים שמגיעים אלינו מגלים כחלק מתהליך התכנון הפיננסי שלנו

שיש להם הון חבוי שהם בכלל לא ידעו או חשבו עליו לפני

ושהאפשרות השקעה שלהם בנדל"ן הרבה יותר גדולה ומשמעותית ממה שחשבו

אז מהם האפיקים בהם לאנשים יש הון חבוי?

המקום הראשון שנבדוק יהיה קרנות ההשתלמות, גמל ופנסיה של הלקוח.
רבים לא יודעים אבל בתי ההשקעות מציעים היום הלוואות (כנגד שעבוד הקופה) בתנאים מעולים וריביות נמוכות ( הכי טובים בשוק). בפועל זה אומר שלקוח יכול לקבל הלוואות עד 78% מהכספים שלו בקופות השונות בריביות של P-0.5% (מאוד זולות) ובגרייס ל 3-7 שנים (גרייס אומר תשלום רק של הריבית בלי הקרן לאורך חיי ההלוואה). בפועל זה כסף מאוד זול שיכול לעבוד לארוך כל תקופת ההלוואה ולייצר לכם כסף!
הדבר הנוסף החשוב הוא שבזמן שכספי ההלוואה שלכם עובדים ומושקעים בנדל"ן הכסף בקופה עדיין ממשיך להיות מושקע בשוק ההון ולעשות לכם כסף, למעשה הכסף שלכם עכשיו עובד פעמיים!!!

לאחר מכן נבדוק נכסי נדל"ן (בעיקר נכסים להשקעה) שבבעלותכם ואת האפשרות לחלץ הון מהנכס באמצעות משכון מחדש של הנכס לפי השווי העדכני שלו, הבנקים היום מאפשרים לחלץ עד 50% משווי הנכס (ולעיתים גם יותר) מבלי שתצטרכו למכור את הנכס.
למעשה יש לא מעט משקיעים שקנו נכסים לפני 5, 10 ו 20 שנה בחלקם אפילו סיימו לשלם את המשכנתא וכיודע לכולם שווי הנכסים הללו עלה בצורה משמעותית בעשור האחרון ולמעשה יש להם כסף שקבור בין 4 קירות הבית שהם יכולים למנף ולהשתמש בו, גם כאן הכסף הזה יעבוד פעמיים, בפעם הראשונה בנכס להשקעה שלכם שימשיך להניב רווחים ולעלות את ערכו ובפעם השנייה בהשקעה הנוספת שתבצעו עם כספי ההלוואה. בד"כ נמליץ למשקיע כזה להיכנס להשקעה שמייצרת תזרים מספיק כדי לכסות את ההחזר החודשי של ההלוואה וכמובן להשקעה לא בסיכון גבוהה מידי.

אפשרות נוספת שקיימת היא קבלה של הלוואות בתנאים אטרקטיביים עבור הלקוח, יש לא מעט לקוחות שיש להם תנאים מעולים בבנקים המסחריים או דרך גופים מוסדיים שבהם הם עובדים ( הלוואות לעובדי מדינה, אנשי צבא/קבע, הסתדרות וכו') שיכולים לקבל הלוואה עבור השקעה , כאן כמובן תידרש בדיקה מקצועית ואחראית שללקוח אכן יש יכולת לעמוד בהלוואה שכזו ולהחזיר אותה ושההשקעה שהוא מבצע תואמת את צרכיו.

בנוסף יש אופציה מעניינת שלא רבים מכירים והיא פוליסת חסכון. זו פוליסה שמאפשרת להפקיד כסף נזיל בקופת חיסכון (במסלול השקעה שנבחר (מנייתי או סולידי)) ולאחר תקופה קצרה אפשר לקבל הלוואה בגין הכסף בקופה בתנאים דומים לקופות הגמל וההשתלמות ובכך למעשה למנף את הכסף וכמעט להכפיל אותו. גם כאן הכסף עובד פעמיים והתנאים הם אופטימליים.

ולסיכום יש מספר אפשרויות "לא רעות בכלל" שבעזרתן תוכלו לחלץ הון חבוי ולהגדיל את כספי ההשקעה שלכם, כמובן שהדבר צריך להיעשות בשיקול דעת ומתוך ראיה רחבה של ניהול הסיכונים עבור כל משקיע ומשקיע.

Facebook
WhatsApp
Email

לשיחה עם יועץ השקעות מלאו את הפרטים

פתיחה בוואטסאפ
צריך עזרה?
היי כאן אג'נדה👋
איך נוכל לעזור?
דילוג לתוכן